Detské autosedačky

Preprava v detskej autosedačke

Súčasné predpisy týkajúce sa prepravy osôb v detských autosedačkách nemajú kritérium veku. Existujú však požiadavky na výšku – na sedadle môže byť umiestnené dieťa alebo osoba nad 150 cm. Preto aj tí, ktorí majú viac ako 12 rokov, ale nedosiahli požadovanú výšku, sa musia používať len detské autosedačky alebo špeciálny zadržiaví systém ( tzv. podsedák).

Dieťa na prednom sedadle automobilu, sa musí vždy prepravovať a istiť pomocou detskej sedačky alebo zadržiavacieho systému.

Tretie dieťa v detskej autosedačke?

Tretie dieťa vo veku najmenej 3 rokov prepravované na zadnom sedadle môže byť pripútané, iba ak ostatné dve deti jazdiace na zadnom sedadle už majú detské autosedačky a nie je možné namontovať tretie sedadlo. V praxi sa toto ustanovenie vzťahuje na prepravu typického osobného vozidla, t. J. určené celkom pre 5 osôb s vodičom. V osobných automobiloch so 6 až 9 sedadlami a dvoma radmi zadných sedadiel z dôvodu primerane veľkých rozmerov (vrátane šírky sedadiel) nepredstavuje inštalácia pre detské autosedačky pre každého prepravovaného malého cestujúceho žiadne problémy.

Zobrazených 1–32 z 586 výsledkov.