Vajíčko do auta

Vajíčko do auta do 13 kg

Pre novorodencov si musíte vybrať vajíčko do auta z prvého hmotnostného rozsahu detských autosedačiek, t.z. kategória 0-13 kg. Výrobcovia sedadiel po úspešnych testoch dospeli k záveru, že dieťa by sa malo prepravovať dozadu čo najdlhšie. Pre novorodencov odporúčame autosedačky v rozsahu 0-13 kg, ktoré je možné používať do veku okolo 15 mesiacov. Dĺžka používania bude závisieť od hmotnosti a výšky dieťaťa. Dieťa sa vo vajíčku prepravuje v sklopenej polohe.

Pri výbere je potrebné venovať pozornosť hodnoteniu detských autosedačiek v nezávislých nárazových testoch, ktoré uskutočnil napríklad nemecký ADAC. Je tiež potrebné venovať pozornosť certifikátom – či sú v súlade s európskymi normami a normami i-Size

Ako vybrať vajíčko do auta

Dieťa nemôže držať hlavu samo od seba, pretože je väčšia a ťažšia ako zvyšok tela. Uvedomujeme si to pri každom jeho držaní v našom náručí (pamätajte – vždy pridržiavame hlavičku). Tvorí asi 25% telesnej hmotnosti. Zároveň jeho chrbtica, šľachy a svaly, ktoré ju podporujú, ešte nie sú úplne formované a silné. Preto je vhodné zvoliť vajíčko do auta so špeciálnou tvarovanou vložkou, alebo vankúšom obklopujúcim hlavu.

Najmenšie detské autosedačky

Preto sú najmenšie detské autosedačky v hmotnostnej triede 0-13 kg, vždy namontované dozadu. V najbezpečnejšej možnej polohe pre cestujúcich v nich. Väčšina nebezpečných cestných nehôd sú priame kolízie. Inštalácia autosedačky smerujúca dozadu znamená, že počas zrážky je naše dieťa „stlačené“ do autosedačky pomocou síl na zrýchlenie, a nie z neho. Práve toto „stlačenie“ dieťaťa do autosedačky chráni jeho slabý krk pred prudkým trhnutím hlavy. Náraz automobilu môže kompenzovať iba poloha smerujúca dozadu, takže chrbát dieťaťa absorbuje silu nárazu, nie krk a hlava. Málokto vie, že tieto sklápacie detské sedačky vďačia za svoj tvar a funkciu sedadlám astronautov, ktoré sa vedci pokúsili skonštruovať pre bezpečné prežitie odpaľovania rakety.

Pozri tiež kategóriu detských autosedačiek 0-18.


Zobrazených 1–32 z 105 výsledkov.